Jste zde: Region mohelnicko  >  Jablíčková Klopina

Jablíčková Klopina

müsli - vrbičkové prolézačky - jabloňové sady - koupaliště

GPS: 49.8165408N, 17.0192392E


Fotogalerie

 

Jestliže si naplánujete výlet do Klopiny, můžete si tu užít: 1. koupaliště, 2. minimuzeum a vrbičkové stavby v zahradě, 3. jablíčkové sady, cykloodpočívku a ochutnávku müsli tyčinek Fit, 4. venkovní posilovnu a dětské hřiště.

1. Osvěžení v letních měsících nabízí koupaliště, které najdete při cestě z Klopiny do Veleboře. Nečekejte žádný aquapark, jde o klasické vesnické koupaliště s betonovým bazénem napájeným vodou z potoka. K osvěžení postačí, vstup je zdarma. Drobné občerstvení lze zakoupit v bufetu.

2. Minimuzeum se nachází v budově bývalé základní školy. Můžete si tu připomenout, jak žili naši předci, čím se zabývali, jak se učili a oblékali, při jakých příležitostech se scházeli. V prvním patře prošly rekonstrukcí dvě bývalé třídy žáků, ve kterých jsou umístěny vitríny s fotografiemi, zachovanými doklady a předměty z minulých let. Příležitostně tu bývají výstavy, např. panenek a hraček. Několik muzejních exponátů najdete také v přilehlé zahradě, která je volně přístupná. Nově jsou tu vysázeny tzv. vrbičkové stavby. Třeba týpý nebo tunely, kterými můžete prolézat.

3. V Klopině sídlí společnost ÚSOVSKO, a.s. známá výrobou FIT müsli tyčinek. Vůbec prvních müsli v České republice. Odkudkoliv bude do obce přijíždět, uvidíte táhnoucí se sady ovocných stromů, převážně jabloní. Krásné jsou zejména na jaře v době svého květu. V centru obce najdete jablíčkovou cykloodpočívku, kde je také informační panel s povídáním o historii výroby müsli tyčinek. Stojí přímo před obchodem COOP, v němž si můžete tyčinky na ochutnání zakoupit.

4. Venkovní posilovna je ve společném areálu s tenisovými kurty v centru obce. Dětské hřiště s klasickými dřevěnými průlezkami najdete mezi domy za odbočkou na Pískov.

Kontakty

Adresa

GPS
49.8165408N, 17.0192392E

Mapa