Jste zde: Region mohelnicko  >  Naučná stezka lišky Bystroušky

Naučná stezka lišky Bystroušky

S Bystrouškou se můžete vydat zkoumat místní zajímavosti po několika různě dlouhých trasách.

GPS: 49.7443694N, 16.9253083E


Fotogalerie

 

Naučná stezka prochází krajinou, kde žil a tvořil původní autor kreseb lišky Bystroušky Stanislav Lolek. Příběh světoznámé lišky jménem Bystrouška má totiž svůj začátek ve zdejších lesích u střítežské myslivny. Stezka nabízí několik různě dlouhých okruhů a celkem deset informačních panelů se zajímavostmi o zdejší krajině a Bystrouščině příběhu. Pro soutěživé povahy je vytvořena mobilní aplikace se dvěma soutěžními úrovněmi – dětskou a dospěláckou. Na každém informačním panelu jsou připraveny úkoly, kvízy, doplňovačky, pexesa, puzzle a některé zahrnují i prozkoumávání okolního terénu.

Na stezku se můžete vydat ve třech různě dlouhých okruzích:

Trasa pro zdatné lišky
32 km dlouhý okruh, kdy výchozím bodem jsou Loštice a naučný panel č. 1  u synagogy. Stezka dále vede přes žádlovický park, Střítež a Veselí do Dolů po červené turistické značce. Odtud pokračuje po modré zpět do Loštic. Cestou je možné malou zacházkou dojít k hradu Bouzov.

Trasa pro zvídavé lišky
Kratší 22km trasa začíná stejně jako ta předchozí, ale z Veselí pokračuje přes zajímavé lokality Obersko a Rodlen. Obersko je charakteristické významnými relikty pravěkého opevnění z doby lužické kultury, Rodlen je přírodní památka s početnými koloniemi lesních mravenců.

Trasa pro lišky pohodáře
Délka 18 km, stejný začátek, z Veselí po značce modrého trojúhelníku s bílým lemováním přes Pavlov do Žádlovic a Loštic.

Pro rodiče s dětmi jsou vyznačeny tyto trasy:

Po stopách lišky Bystroušky
Okruh pro děti, 7 km po oranžových liščích tlapkách, z Veselí na střítežskou myslivnu, přes Červený člopek, Kravský žleb a kolem Galasova včelína zpět do Veselí.

Lesem křížem krážem
5 km po bílých liščích tlapkách, od myslivny na Stříteži po křížové cestě ke kapličce Panny Marie, lesní cestou k Prokešově hájence, cestou s výhledem na Bušín zpět k rybníčku u myslivny.
 

Kontakty

Internetové stránky
https://www.mohelnice.cz/naucna-stezka-lisky-bystrousky/ms-111459/p1=111459

Adresa

GPS
49.7443694N, 16.9253083E

Mapa