Jste zde: Region mohelnicko  >  Okolím hradu Mírov

Okolím hradu Mírov

výhledy na hrad - lesní stezka - koupaliště - příroda

GPS: 49.7997164N, 16.8443836E


Fotogalerie

 

Mírovský hrad slouží coby vězení už několik staletí, to je známá věc. Zvenčí je ale celkem dost koukatelný, tak se nebojte zajet se na něj podívat. Do obce se dostanete autem, autobusem, na kole po fungl nové cyklostezce i pěšky pěknou procházkou podél řeky Mírovky. Vždycky je to ale do kopce, jak to tak u hradů už bývá. Co tu můžete s dětmi zažít: 1. Lesní naučnou stezku kolem hradu Mírov, 2. vyhlídku na hrad, 3. koupaliště, 4. dětské hřiště.

1. Přesně jak říká název, stezka vede lesní pěšinou a obchází kolem dokola celý hradní komplex. Vyjděte z návsi silnicí směrem k hradu a až uvidíte směrovku, tak odbočte doprava nenápadnou cestou mezi domy. Tady začíná stezka, která je vhodná k procházce pro všechny věkové kategorie. Najdete na ní panely  s informacemi o obci, hradu, zdejších pověstech a o místní flóře. Na stromech jsou umístěné cedulky a vy můžete hádat, o jaký strom jde. Děti se vyřádí na průlezkách a čekají tu na ně dva naprosto originální fotopointy. Cestou můžete třeba spočítat, kolik malých hradních věžiček zdobí jednotlivé prvky na trase. Na konci stezky stojí altán, kde si můžete dát svačinu.

2. Vyhlídka na hrad, to je dřevěný altán na louce pod lesem, strategicky umístěný tak, že z něj máte hrad jako na dlani. K vyhlídce vás navede směrovka z návsi, půjdete kolem budovy bývalé školy a kolem chatové osady.

3. Odbočku na koupaliště hledejte v horní části silnice vedoucí z podhradí navrch k hradu. Koupaliště je klasické vesnické s betonovým bazénem, napájené vodou z potoka. Vstup je zdarma, k dispozici je tu občerstvení a pěkný pohled na hrad zase z jiné perspektivy.

4. Klasické dětské hřiště s dřevěnými herními prvky najdete přímo na návsi. Na dohled je tu pohostinství s možností občerstvení.

Kontakty

Adresa

GPS
49.7997164N, 16.8443836E

Mapa